KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14177444
nr 1417 7444
Mariana Manner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 2/60. Bildmått: 15x48cm. Bladets mått: 50x65cm, oramat löst blad
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 september 2021
kl 20:25:48
6/9 18:51:11
Mariana Manner
Läs mer om Mariana Manner